O společnosti

PROFIL  SPOLEČNOSTI

Společnost Českomoravská loterijní a.s. (dále jen ČML) byla  založena v roce 2002 jako akciová  společnost se základním kapitálem ve výši 137 mil. Kč, jejímž jediným předmětem činností je provozování loterií a jiných podobných her podle zákona č. 202/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Akcionáři ČML jsou výhradně české právnické a fyzické osoby. Profesionalita a odbornost činnosti ČML je založena na dlouholetých zkušenostech špičkových pracovníků v oboru loterií, sahajících u některých z nich až do 70. let k někdejší Státní loterii, kteří v 90. letech stáli u počátků uvádění stíracích losů na český trh. To vše ve spojení s dostatečným kapitálovým zajištěním činnosti společnosti dává předpoklad pro úspěšné naplňování cílů, k nimž byla ČML založena.

Již v roce  založení obdržela ČML od ministerstva financí  první z řady povolení k provozování  okamžitých loterií stíracích losů, na něž se výhradně specializuje.  ČML dbá od počátku činnosti na dobré jméno společnosti a omezuje se proto ve své činnosti pouze na tzv. „měkký“ hazard (dá-li se u stíracích losů o hazardu vůbec hovořit).

Dosud uvedla ČML na trh více než 40 okamžitých loterií stíracích losů. Loterie jsou emitovány  v různých cenových hladinách s  jednoduchými i složitějšími  herními systémy, vždy však s losy charakteristickými svým grafickým rukopisem. Díky tomu se podařilo vybudovat nezaměnitelný „brand“ veselých zábavných losů s příběhem a poučením, odlišující tyto loterie od většiny produktů konkurenčních .  Cílem je nabízet hráčské veřejnosti natolik pestré portfolio her, které by uspokojilo jak hráče, kteří se spokojí s tím, že si  zahrají, tak i hráče, kteří los kupují především s vidinou získání vysoké výhry.

Za dobu své existence si vybudovala ČML pověst seriózního provozovatele, který transparentně podporuje veřejně prospěšné projekty, aktivity a programy v oblastech, které stály poněkud stranou zájmu tradičních provozovatelů loterií. V součinnosti s orgány místní samosprávy směřovala podpora především na obnovu kulturních památek a opravy památek drobné vesnické architektury, na podporu činnosti jednotek Sboru dobrovolných hasičů, ale také na humanitární účely např. prostřednictvím Fondu humanity Českého červeného kříže či na rehabilitaci a podporu zdravotně postižených dětí.
 
Od roku 2013, kdy se změnou legislativy provozovatelé přišli o možnost bezprostředně podporovat veřejně prospěšné aktivity, odvádí ČML  výtěžek z  loterií do státního rozpočtu, byť jeho omezenou částí stále ještě podporuje např. aktivity Českého olympijského výboru.